Kiedy po suto zakrapianej imprezie alkoholowej jeden z jej uczestników wykazuje typowe objawy zatrucia alkoholowego warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Należy nadmienić, że obecnie istnieją zabiegi, które pozwalają na powrót do równowagi fizycznej oraz psychicznej po nawet kilku dniach picia. Co najważniejsze zabiegi te są szeroko dostępne dla każdego kto chce otrzymać tego typu pomoc.

Detoks alkoholowy – idealny sposób na kaca

Przejście z fazy upojenia alkoholowego do trzeźwości nigdy nie jest komfortowe. Jeśli sprawa tyczy się drobnego kaca to nie ma się czym przejmować jednak sytuacja zmienia się kiedy mamy do czynienia z wielodniowym ciągiem alkoholowym. Wycieńczony organizm domaga się kolejnych dawek alkoholu a jego niedostarczenie uruchamia szereg przykrych dla samopoczucia pacjenta skutków ubocznych takich jak nudności, dezorientacja, zawroty głowy czy kołatanie serca. Jednak nawet w takiej sytuacji medycyna znalazła skuteczne rozwiązania. Jednym z nich jest detoks alkoholowy, który skutecznie przeprowadzony właściwie niweluje wszystkie wyżej wspomniane nieprzyjemności.

Na czym polega taki zabieg? Przede wszystkim na podawaniu specjalnie dobranych płynów a także leków pod nadzorem lekarza. Powodują one zniesienie głodu alkilowego i wyrównanie gospodarki elektrolitowej w organizmie pacjenta. Jest to mówiąc prościej trzeźwienie w bardzo szybkim tempie bez objawów kaca! Pod tym względem detoks nie ma sobie równych z innymi metodami. Co ważne jest on całkowicie bezpieczny i nie wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia pacjenta.

Osoby będące w wielodniowych ciągach alkoholowych rzadko same z siebie decydują się na te go typu zabiegi. Dlatego często po pomoc zgłaszają się rodziny zaniepokojone stanem ogólnym pacjenta. Detoks może odbyć się także w domu pacjenta co ułatwia cały proces. Jego czas może być różny jednak zazwyczaj nie przekracza kilku godzin. To wszystko powoduje, że warto rozważyć taki sposób na powrót do normalności. Wystarczy zgłosić się do jednego z gabinetów oferujących tego typu usługi po to aby trzymać profesjonalną pomoc.